Hoppa till sidans innehåll

Ute 2012


KNATTEGRUPPEN

Datum

Tävling

Plats

Inbjudan

Sista anm. till KFIF

Anmälda
från KFIF

20/5 Värmlandsserien deltävling 1 Kristinehamn

Inbjudan

Mail 8/5 Anmälda
27/5 Värmlandsserien deltävling 2 Karlskoga

Inbjudan

Mail 16/5 Anmälda
14/7 Värmlandsserien deltävling 3 Filipstad

Inbjudan

Mail 29/6 Anmälda
18/8 Värmlandsserien deltävling 4 Hagfors

Inbjudan

Mail 3/8 Anmälda
26/8 Nobelspelen Karlskoga

Inbjudan

Mail 17/8  

 


YNGREGRUPPEN

Datum

Tävling

Plats

Inbjudan

Sista anm. till KFIF

Anmälda
från KFIF

17/5 Utomus-DM i kast Torsby Inbjudan    
20/5 Värmlandsserien deltävling 1 Kristinhamn

Inbjudan

Mail 8/5 Anmälda
23/5 Utomus-DM i hopp Arvika

Inbjudan

Mail 14/5  
27/5 Värmlandsserien deltävling 2 Karlskoga

Inbjudan

Mail 16/5 Anmälda
29/5 Utomus-DM i löpning Kil

Inbjudan

Mail 21/5 Anmälda
22/7 Sunnespelen Sunne Inbjudan Mail 9/7  
28-29/7 Stärnspelen Arvika     Anmälda
14/7 Värmlandsserien deltävling 3 Filipstad

Inbjudan

Mail 29/6 Anmälda
4/8 Götas ungdomsspel Karlstad Inbjudan Mail 18/7 Anmälda
18/8 Värmlandsserien deltävling 4 Hagfors

Inbjudan

Mail 3/8 Anmälda
26/8 Nobelspelen Karlskoga

Inbjudan

Mail 17/8  


MELLANGRUPPEN

Datum

Tävling

Plats

Inbjudan

Sista anm. till KFIF

Anmälda
från KFIF

17/5 GIF spelen Glanshammar Inbjudan Mail 8/5 Anmälda
17/5 Utomus-DM i kast Torsby Inbjudan    
20/5 Värmlandsserien deltävling 1 Kristinhamn

Inbjudan

Mail 8/5 Anmälda
23/5 Utomus-DM i hopp Arvika

Inbjudan

Mail 14/5  
27/5 Värmlandsserien deltävling 2 Karlskoga

Inbjudan

Mail 16/5 Anmälda
29/5 Utomus-DM i löpning Kil

Inbjudan

Mail 21/5 Anmälda
2/6 Tjalvespelen Norrköping Inbjudan Mail 23/5  
2/6 Stocksäterspelen Hallsberg Inbjudan Mail 23/5 Anmälda
2/6 Boregalan Torsby Inbjudan Mail 23/5 Anmälda
9/6 Stefan Holm spelen Kil Inbjudan Mail 23/5 Anmälda
10/6 Goliatspelen Kil Inbjudan Mail 23/5 Anmälda
7-9/7 Världsungdomsspelen Göteborg Inbjudan Mail 11/6 Anmälda
14/7 Värmlandsserien deltävling 3 Filipstad

Inbjudan

Mail 29/6 Anmälda
20-21/7 Valbogames Gävle Inbjudan Mail 2/7

Anmälda

22/7 Sunnespelen Sunne Inbjudan Mail 9/7 Anmälda
28-29/7 Stärnspelen Arvika Inbjudan Mail 16/7 Anmälda
4/8 Götas ungdomsspel Karlstad Inbjudan Mail 18/7 Anmälda
4/8 Gurkspeln Västerås Inbjudan Mail 21/7 Anmälda
18/8 Värmlandsserien deltävling 4 Hagfors

Inbjudan

Mail 3/8 Anmälda
18-19/8 DN Youth (speciellt uttagna) Stockholm     Anmälda
25-26/8 Surbullespelen Norrköping Inbjudan Mail 10/8  
26/8 Nobelspelen Ksrlskoga

Inbjudan

Mail 17/8  
8-9/9 Svealansdmästerskapen        


ÄLDREGRUPPEN

Datum

Tävling

Plats

Inbjudan

Sista anm. till KFIF

Anmälda
från KFIF

17/5 GIF spelen Glanshammar Inbjudan Mail 8/5 Anmälda
17/5 Utomus-DM i kast Torsby Inbjudan    
23/5 Utomus-DM i hopp Arvika

Inbjudan

Mail 14/5  
29/5 Utomus-DM i löpning Kil

Inbjudan

Mail 21/5 Anmälda
2/6 Tjalvespelen Norrköping Inbjudan Mail 23/5  
2/6 Stocksäterspelen Hallsberg Inbjudan Mail 23/5 Anmälda
2/6 Boregalan Torsby Inbjudan Mail 23/5 Anmälda
9/6 Stefan Holm spelen Kil Inbjudan Mail 23/5 Anmälda
10/6 Goliatspelen Kil Inbjudan Mail 23/5 Anmälda
7-9/7 Världsungdomsspelen Göteborg Inbjudan Mail 11/6 Anmälda
20-21/7 Valbogames Gävle Inbjudan Mail 2/7

Anmälda

22/7 Sunnespelen Sunne Inbjudan Mail 9/7 Anmälda
28-29/7 Stärnspelen Arvika Inbjudan Mail 16/7 Anmälda
4/8 Götas ungdomsspel Karlstad Inbjudan Mail 18/7 Anmälda
4/8 Gurkspeln Västerås Inbjudan Mail 21/7 Anmälda
5/8 Veteran SM Kil     Anmälda
18-19/8 DN Youth (speciellt uttagna) Stockholm     Anmälda
26/8 Nobelspelen Karlskoga

Inbjudan

Mail 17/8  
Uppdaterad: 08 JUN 2016 07:05 Skribent: Fredrik Hård

Visa sidan som:

Mobilanpassad

Normal

 

Värmlands Friidrott

 

Våra sponsorer

 

 

David

 

 

TryggoSaker

 

 

Postadress:
Karlskoga FIF - Friidrott
"SAKNAS använd This is a mailto link "
69125 Karlskoga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@karlskogafriidr...

Se all info